Content Image

همه ما با کاربردهای لیزر در زندگی روزمره آشنا هستیم. شاید شناخته ترین کاربرد لیزر که همه با آن آشنا هستیم درایو های CD ، موس لیزری کامپیوتر ، چاپگرهای لیزری و بارکد اسکنر های فروشگاهی باشد. لیزر کاربردهای گسترده ای نیز در حوزه پزشکی دارد. مانند آنچه درمورد استفاده آن در عملهای جراحی در رسانه ها شنیده ایم. همینطور کسانی که با دنیای اطلاعات دیجیتال آشنایی دارند، در مورد کاربردهای لیزر در انتقال اطلاعات توسط فیبر نوری شنیده اند. همچنین به لطف اخبار رسانه ها و فیلم های گوناگون، عموم مردم درمورد استفاده از لیزر در کاربردهای نظامی چیزهایی شنیده اند.

ناگفته میدانید که کاربردهای لیزر در صنعت نیز بسیار زیاد است. در اینجا تعدادی از این کاربردها را فهرست میکنیم

برش لیزر

جوشکاری لیزر

سوراخکاری توسط لیزر

حکاکی با لیزر

پوشش دهی توسط لیزر

کاربردهای اندازه گیری توسط لیزر مانند اندازه گیری فاصله ها

در دنیای ورقکاری بیشترین کاربرد لیزر، برش لیزر ورق است. با اینکه برای حل مسئله برش ورق راهکارهای گوناگونی اندیشیده شده است، اما برش لیزر گستره قابل توجهی از برش ورق را به خود اختصاص داده است. برای اینکه برش لیزر ورق انجام شود باید اشعه لیزر روی قطعه کار متمرکز شده و جذب قطعه کار شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه لیزر باعث برش ورق میشود به متنی که در سایت شرکت پرتو کار در این زمینه قرار داده شده است مراجعه فرمائید. با توجه به اینکه لیزر برای برش قطعات پیچیده بسیار مناسب است و با توجه به پیچیدگی های ذاتی عمل برش لیزر، تقریبا تمامی دستگاههای برش لیزر مجهز به کنترلر CNC می باشد.

با توجه به زمینه کاری شرکت پرتوکار در ادامه توضیحات بیشتر بر برش لیزر فلزات متمرکز می شویم.

برای برش لیزر فلزات لازم است که اشعه لیزر از منبع تولید آن به روشی مناسب به قطعه کار رسیده و در مساحتی کوچک با قطر کمتر از نیم میلیمتر مربع متمرکز شود. قطعه کار در این ناحیه ذوب میشد ، می سوزد یا مستقیما بخار می شود. منابع تولید لیزر انواع مختلفی دارند که بین آنها لیزر CO2 و لیزر فایبر بیشتر متداول هستند. لیزر Co2 سالیان زیادی است که جهت برش لیزر استفاده می شود و توسط آینه های مخصوص به محل برش منتقل شده و توسط لنز مخصوص روی قطعه کار متمرکز می شود. نوع جدیدتر منبع لیزر ، لیزر فایبر است که توسط فیبر نوری به محل برش منتقل شده و توسط لنز مخصوص طول موج فایبر روی قطعه کار متمرکز می شود.

برش لیزر پرتو کار
برش لیزر پرتو کار

قبل از شروع برش لیزر، اشعه لیزر چه از نوع CO2 باشد چه از نوع فایبر باید قطعه کار را سوراخ کند که به این عمل Piercing می گویند. پس از آن اشعه لیزر توسط دستگاه CNC مطابق نقشه داده شده هدایت میشود و در طی مسیر باعث برش ورق می شود. در طول زمان برش چه در زمان Piercing و چه در زمان برش لازم است موادی که ذوب، سوزانده یا بخار شده اند از شکاف برش به بیرون رانده شود که اینکار توسط گازهای کمکی برش انجام می شود. درصورتیکه پارامترهای برش به درستی تنظیم شود نتیجه کار قطعه ایست که برای بسیاری از کار ها احنیاج به پرداختکاری اضافه ندارد.

برش لیزر پرتو کار
BYSOFT 7

یکی از نکات بسیار مهم جهت دستیابی به بهترین عملکرد دستگاه استفاده از نرم افزار CADCAM مناسب است.

همانند سایر ماشین آلات ماشینکاری CNC ، نرم افزار CADCAM نقش بسیار تعیین کننده ای در میزان بهره وری دستگاه دارد.

کافی است به این نکته توجه گذاریم که عملیات زیر در هنگام کار با نرم افزار CADCAM برنامه ریزی می شود.

  • نحوه جاگذاری قطعات در ورق- بدیهی است که در صورت استفاده از نرم افزار قوی میزان ورق مورد استفاده کاهش خواهد یافت
  • نحوه مسیر یابی بین کانتورهای مختلف
  • نحوه سوراخکاری
  • استفاده از تکنولوژی متناسب برای هر کانتور