از ابتدای ماه مارس سال 2009، امکان خرید دستگاه های دست دوم بیسترونیک با وارانتی از تولید کننده اصلی (بیسترونیک)  از طریق مرکز نوسازی بیسترونیک فراهم شده است.

کیفیت هر محصول را میتوان به آسانی از عمر مفید آن شناخت. جای شگفتی نیست که دستگاه های  لیزر بیسترونیک کماکان بعد از سالها با اطمینان در حال ارائه خدمات با کیفیت می باشد و تعداد زیادی از این ماشین آلات قدیمی در سالنهای تولید نقاط مختلف دنیا یافت می شود. با اینحال اغلب ماشین آلات در طول عمر مفید خود تنها در یک شرکت کار نکرده و احتمالا به عنوان دستگاه دست دوم به شرکت های دیگر فروخته می شود.

از ابتدای مارس 2009، ماشین آلات بیسترونیک دست دوم بصورت تخصصی در مرکز بازسازی بیسترونیک در رومانی، بازسازی و آماده فروش مجدد می شود.  با توجه به تقاضای بالا برای این ماشین آلات، تعداد زیادی از دستگاه ها از این تاریخ بازسازی و فروخته شده است.

پروسه بازسازی

دستگاه های برش لیزر با عمر کمتر از 8 سال از تمامی نقاط اروپا به رومانی آورده می شود. عملیات بازسازی ماشین آلات توسط 4 نفر تکنسین انجام می شود و بصورت میانگین چهار هفته زمان می برد.

بگفته سرپرست بخش بازسازی آقای توماس ابرواین ” برای بازسازی ماشین آلات یک روال عمومی وجود ندارد و ما جزئیات هر دستگاه را بررسی می کنیم و بر مبنای آن بازسازی های لازم را  ارزیابی می کنیم”

دستگاه ها از طریق شعبات متعدد بیسترونیک در اروپا تامین می شود. آنها دستگاه های دست دوم را خریده و به مرکز بازسازی می فروشند. پس از رسیدن به رومانی دستگاه ها نصب شده و روشن می شوند. جهت ارزیابی دقیق لیست بازسازی های لازم، قطعات متعددی توسط دستگاه برش میخورد. با توجه به اینکه بیسترونیک با هر دستگاه بازسازی شده وارانتی ارائه میدهد، مشتری میتواند اطمینان داشته باشد که بازسازی ها نه تنها بصورت حرفه ای انجام شده  بلکه بسیار گسترده و فراگیر می باشد.

وارانتی بر اساس عمر دستگاه رده بندی می شود. برای دستگاه های با عمر کمتر از 5 سال، وارانتی یک سال و برای ماشین های قدیمی تر 6 ماه است.

پس از اتمام بازسازی دستگاه مجدد رنگ می شود تا ظاهر آن هنگام تحویل به مشتری نو باشد. ماشین آلات دست دوم بازسازی شده از طریق شعبات بیسترونیک و یا نماینده بیسترونیک در هر کشور فروخته می شود. بنابراین مشتری بیسترونیک با رابط های مورد اعتماد بیسترونیک در تعامل خواهد بود.

تصمیمی در راستای منافع مشتریان

دلایل متعددی باعث شد که بیسترونیک در ابتدای سال 2009 فروش ماشین آلات دست دوم را آغاز کند.

با توجه به عمر شرکت  و تولید پیوسته ماشین آلات جدید، تعداد ماشین آلات موجود در بازار پیوسته در حال افزایش است در نتیجه تعداد ماشین آلات دست دومی که در بازار خرید و فروش می شود و احتیاج به بازسای دارد نیز بیشتر می شود. بیسترونیک قصد ندارد که از این به بعد این تجارت را به فروشندگان ماشین آلات دست دوم واگذار کند، هم از لحاظ اقتصادی و هم جهت حفاظت از خوشنامی برند بیسترونیک.

مشتریانی که بجای خرید از فروشندگان متفرقه، دستگاه دست دوم را از بیسترونیک خریداری کنند از جهات مختلف متنفع خواهند شد.   اول   اینکه بازسازی توسط متخصصان بیسترونیک و با استفاده از قطعات اصلی انجام خواهد شد. دوم اینکه همانند یک دستگاه نو، دستگاه دست دوم توسط متخصصان بیسترونیک در کارخانه مشتری نصب خواهد شد.  سوم اینکه بیسترونیک قادر است در صورت لزوم بهینه سازی های لازم و ارتقا نرم افزار لازم را روی دستگاه انجام دهد.   چهارم اینکه مشتری مستندات دستگاه را به زبانی که انتخاب میکند دریافت خواهد کرد. و در نهایت اینکه اگر دستگاه مشتری ایرادی پیدا کرد درست همانند مشتری یک دستگاه نو از خدمات پس از فروش بیسترونیک بهره خواهد برد.